ب ام و
ساعت ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸٦/٩/۱٩   کلمات کلیدی:

مدل های ب ام و

● ب ام و - ایكس ۵ - ۲۰۰۷
نسل جدید ب ام و - ایكس ۵ (BMW X۵) از اواخر سال ۲۰۰۶ وارد بازار گردید. با توجه به بازخوردهای مشتریان از طراحی خارجی مهندسین طراح كمپانی تصمیم گرفتند كه چهره خشن تر و اسپورت تری را برای خودرو در نظر گیرند در عین حال كه در نمای داخلی شما تلفیقی از طراحی لوكس و اسپورت را مشاهده می كنید. از رقبای اصلی ب ام و - ایكس ۵ (BMW X۵)پورشه - كاین (Porsche Cayenne)، مرسدس بنز - ام ال (Mercedes- Benz ML) و آئودی - كیو ۷ (Audi Q۷) می باشد. یكی از پیشرانه های قابل سفارش در این خودرو موتوری است ۸ سیلندر (V) شكل به حجم ۴‎/۸ لیتر كه قادر است ۳۵۰ اسب بخار نیرو تولید نماید.
● ب ام و - ۶۵۰ آی - سقف تاشو - ۲۰۰۷
مدل سقف تاشو (Convertible) ب ام و - ۶۵۰ آی (BMW ۶۵۰i) در سال ۲۰۰۴ وارد بازار خودروهای دو در اسپرت لوكس گردید (Luxury Sport Coupe) و در سال ۲۰۰۷ مورد بازنگری در طراحی (Facelift) قرار گرفت كه باعث اعمال تغییراتی جزئی در نمای خارجی آن شد. از رقبای اصلی آن می توان به مرسدس بنز - سی ال ۵۰۰ (Mercedes - Benz CL۵۰۰ ) اشاره كرد و پیشرانه نصب شده در ب ام و - ۶۵۰آی ۸ سیلندر (V) شكل ۴‎/۸ لیتری است كه این موتور قادر به تولید ۳۶۰ اسب بخار نیرو می باشد.
● ب ام و - ام ۳ - ۲۰۰۸
بخش موتور اسپرت (Motor Sport) كمپانی ب ام و (BMW) مدل ام ۳ (M۳) خود را در نمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۰۷ به نمایش گذاشت كه بر پایه مدل دو در سری ۳ (BMW ۳ Series Coupe) با كد ای ۹۲ (E۹۲) ساخته می شود. ب ام و - ام ۳ جدید (BMW M۳) از سری موتور هایی با كد اس ۶۵ (S۶۵) بهره می برد كه در سال ۲۰۰۷ وارد لیست تولیدات موتوری این كمپانی گردید و می توان آنرا شاهكار متخصصین آلمانی برشمرد. از جدی ترین رقبای ب ام و - ام ۳ مدل ۲۰۰۸ (BMW M۳) می توان به مرسدس بنز - سی ال كی ۶۳ آ ام گ (Mercedes-Benz CLK۶۳ AMG) اشاره كرد. پیشرانه ام ۳ (M۳) جدید ۸ سیلندر (V) شكل می باشد كه با دارا بودن حجمی معادل ۴ لیتر و بهره گیری از دوران بالای موتور قادر به تولید ۴۲۰ اسب بخار نیرو است. بنا به ادعای كمپانی شتاب ۰-۱۰۰ كیلومتر در ساعت ب ام و - ام ۳ جدید در حدود ۴‎/۸ ثانیه می باشد.
● ب ام و - ۳۳۵آی - ۲۰۰۷
پس از موفقیت های سری جدید سری ۳ ب ام و،طراحان كمپانی تصمیم بر این گرفتندكه مدل دو در (Coupe) این سری را وارد بازار خودرو های اسپرت نمایند كه با استقبال فراوانی هم روبرو گردید. یكی از پیشرانه های این مدل ۶ سیلندر خطی است به حجم ۳ لیتر كه با استفاده از پرخوران موتور (Turbocharger) توانایی تولید ۳۰۰ اسب بخار نیرو را دارد. انتقال قدرت در ب ام و - ۳۳۵ آی به چرخهای عقب می باشد.
● ب ام و - ۱۲۰ آی - ۲۰۰۶
ب ام و - ۱۲۰آی (BMW ۱۲۰ i) كوچكترین محصول كمپانی ب ام و است كه خودرویی چهار در بدون صندوق (Hatchback) می باشد.
این خودرو از رقبای اصلی فولكس واگن - گلف (Volkswagen Golf) است.از موتوری ۴ سیلندر خطی (Line) به حجم ۲ استفاده كرده و می تواند قدرتی معادل ۱۵۰ اسب بخار نیرو تولید و به چرخهای عقب منتقل نماید.
● ب ام و - ۳۳۰ آی - ۲۰۰۶
ب ام و - ۳۳۰ آی (BMW ۳۳۰ i) خودرویی است با همه خصوصیات یك خودروی اسپرت (Sedan Sport) و از بهترین های گروه از نظر دینامیك رانندگی می باشد و به همین خاطر چندین سال پیاپی لقب بهترین خودروی اسپرت را در رده خود گرفته است. از موتوری ۶ سیلندر خطی (Line) به حجم ۳ لیتر و قدرت ۲۵۸ اسب بخار استفاده می كند.
● ب ام و - ۵۳۰ آی - ۲۰۰۶
این مدل نسلی كاملا متفاوت می باشد و با چهره ای كاملاظ جدید وارد بازار شد به همین دلیل جزو پرفروش ترین محصولات این كمپانی می باشد.از موتوری به حجم ۳ لیتر ۶ سیلندر خطی (Line) با توان تولیدی ۲۵۵ اسب بخار استفاده می كند. این خودرو در گروه چهاردر لوكس (Luxury Sedan) است ولی با خصوصیات نزدیك به یك خودروی اسپرت عرضه می شود.
● ب ام و - ۶۳۰ آی - ۲۰۰۶
ب ام و - ۶۳۰ ای (BMW ۶۳۰ i) خودرویی است دو در چهار نفره (Coupe) كه در دو نوع سقف ثابت و سقف متحرك پارچه ای (Convertible) تولید می شود و در كلاس لوكس (Luxury Class) قرار دارد.از موتوری ۶ سیلندر به حجم ۳ لیتر استفاده می كند كه این پیشرانه توانایی تولید ۲۵۸ اسب بخار را دارد. انتقال نیرو در این خودرو به محور عقب می باشد.