رنو مگان ۲۰۰۶(قسمت دوم)
ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳۸٥/۱٠/۱٦   کلمات کلیدی:

در عين حال مگان جديد مرجعيت خود را در بازار در زمينه هاي سهولت کنترل خودرو ، لذت رانندگي و ايمني فعال و غيرفعال حفظ نموده است و در اين زمينه ‌ها نشان 5 ستاره را در تست‌هاي يورو NCAP بدست آورده است.

طراحي جذاب و نوآورانه مگان جديد باهدف مرجع قراردادن آن در رده خود دربازار

انجام گرفته است.

مگان جديد همچنين با گستره‌اي از فناوري ‌هاي جديد با هدف بهبود آسايش سفر

و لذّت  رانندگي عرضه مي شود. طراحي مسابقه‌ اي در جلو و خطوط قوی و

زیبا نمایانگر قدرت و پویایی آن می باشد که   اين مس‍أله با طراحي جديدچراغها

جلو،جلو پنجره و سپر جلو تشديد يافته است. نماي بازنگري شده جلوي اتومبيل

بوسیله ی قطعه v شکل جلو پنجره، ،كه بر روي سپر جلو قرار گرفته، بهبود

یافته است. ورودي‌ هاي هواي بزرگتر و لوله كشي محافظ براي تطابق بیشتر با

طراحي جلوي خودرو مجدداا طراحي شده اند. چراغهاي مه شكن مانند مگان رنو

سدان اکنون بیشتر به سمت خارج خودرو متمایل شده اند.

 

مهندسين رنو مگان جديد را با هدف بهبود آسايش سفر و لذت رانندگي با عملكرد هاي جديد تجهيز

کرده اند  که شامل حسگرهاي فاصله در هنگام پارك كردن، حسگرهاي نور و

باران ، كنترل بهينه هواي داخل كابين ، برف پاك كن‌هاي شيشه جلو با تيغه صاف

 

يك فيلتر فعال كربني براي كا بين مي‌باشند. مگان جديد داراي نسل جديدي از سيستم هدايت گر و جهت یاب کار( Carminat Navigation System II)  مي‌ که کارایی آسانتری داردو از فضای حافظه بیشتری برخورداراست.

تغييرات ظاهري مگان جديد با ارائه گستره اي از موتورهاي توسعه يافته همراه شده است كه همگي با استاندارد يورو4 تطابق دارند .

انواع ديزل شاهد عرضه موتورجديد  150 اسب بخاری 2 ليتري، فيلتر

 باز آفريني تناوبی برای موتور 1.9ليتري كه منجر به افزایش قدرت خروجی آن به 130 اسب بخارشده است و افزايش 5 اسب بخار در قدرت موتورهاي 5/1 ليتري بوده است.

 

  

موتور 0/2 ليتري ازآخرين فناوري هاي ديزل برخورداراست. اين موتو قدرتمند،

بدون سرو صدا، اقتصادي و بدون آلودگي مي‌ با شد که يكي از كار آمد ترين موتورها در نوع خود بوده و 150 اسب بخار در 4000 دور در دقیقه با گشتاور 340 نیوتون متر در 2000 دور تولید می کند. در تركيب با يك گير بكس(جعبه دنده) 6 سرعت جديد، اين موتور گستره وسيعي از سرعت و سطحي از عملكرد اسپرت و پويايي را فراهم مي‌كند كه به ندرت در اين رده ديده مي‌شود، در عين حال توجه دقيق به آسايش صوتي نيز مبذول گشته است.

اين موتور شتاب صفر تا صدي معادل با 7/8 ثانيه دارد كه در كلاس خود بهترين است. مگان جديد با موتور 150 اسب بخاري 2 ليتري بهترين ميانگين مصرف سوخت را در كلاس خود دارد 41/5 ليتر درصد كيلومتر (سيكل تركيبي ) ، همچنين كمترين مقدار خروجي CO2 را در اين كلاس عرضه مي‌كند    

مگان جديد مثال ديگري از توانايي‌هاي کارشناسان رنو در ايمني خودرو مي‌باشد. سيستم‌هاي كمك كننده به راننده كنترل كامل خودرو را تضمين مي‌كند و در مواقع خطر به تصحيح مسير خودرو كمك مي‌كند. سطح ايمني منفعل نيز چشمگير است ، كه منجر به دريافت نشان 5 ستاره براي گونه هاي هاچ بك وکوپه - کابريوله از Euro NCAP در تست ‌هاي تصادف شده است.

مگان جديد با ليست بلند بالايي از سيستمهاي كمك كننده به راننده عرضه مي‌شود كه در كنترل بودن خودرو را در مواقع خطر تضمين مي‌كنند.

تمامي مدل‌ها با آخرين گونه ABS بوش0/8 عرضه مي‌شوند كه همراه با توزيع الکترونيکي نيروي ترمز (EBD) و كمك ترمز اوژانس مي‌باشد كه استفاده از حداكثر توان ترمز خودرو را تضمين مي کند.

  

مگان هاچ بك اولين خودرو در نوع خود مي‌باشد كه موفق به دريافت 5 ستاره از كانون Euro NCAP در آزمون‌هاي تصادف شده است همچنين مدل كوپه -كابريوله نيز اولين ماشين از نوع خود مي‌باشد كه به اين امتياز دست يافته است.

 

مگان ، هم اکنون در ايران:
مگان سدان (4در( بعد ازمهر 85  با دو نوع موتور و دونوع تجهيزات جانبي درايران عرضه  شد. موتورها شامل موتور6/1 ليتري 16سوپاپ باقدرت115 اسب بخار، و موتور 2 ليتري 16 سوپاپ با قدرت 136 اسب بخارمي‌باشند. جبعه دنده (گيربکس) اتوماتيک نيز براي موتور 2 ليتري در دسترس خواهد بود.

ظرفيت توليد اين خودرو در کارخانه پارس خودرو در تهران تا سال 2008 به 15000 دستگاه خواهد رسيد. خودروها با استانداردهاي رنو وتوسط نمايندگان مجاز برگزيدهء شبکه فروش پارس خودرو به ‌فروش خواهند رسيد. رنوپارس از نظر کيفيت ، بکارگيري استانداردهاي رنو را در ساخت اين خودروها تضمين مي‌کند. اين شرکت همچنين درساير پروژه‌هاي رنو درايران، توزيع، فروش و کيفيت خدمات پس از فروش همراه وياريگر طرف ايراني خواهد بود .

مدل ۲۰۰۰ سی سی از طرح اکسپرشن که طرحی روشن و به مراتب زیباتر از طرح آنتیکدر مدل های ۱۶۰۰ است ولی اشکال کار این جاست که هر رنگ بدنه ای با طرح اکسپرشن جور در نمی آید و باعث ناهماهنگی میشود .

مگان در چندین رنگ بدنه از جمله : سفید - مشکی- نوک مدادی - آلبالویی- طوسی- نقره ای و سبز بهره میبرد .

 

 

 

درپست بعدی شما را به دیدن جدول مشخصات این خودرو جلب میکنم :