هیوندای آزرا اینک در ایران
ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٥/۱۱/۱٠   کلمات کلیدی:
سلام دوستان

از نظراتتون متشکرم. هیوندای آزرا رو که میشناسید؟ ماشینی که چند وقتیه 

وارد بازار شده . امروز میخوام اطلاعات و مطالبی درباره ی  این خودرو بگذارم . 

پس خدایی روم رو زمین نندازین و نظر بدین متشکرم . 

هیوندای آزرا هم اکنون در بازار کشور ما برای مدل فول ۲۰۰۷ خود قیمتی برابر ۴۶۰۰۰۰۰۰ تومان برخوردار است و مدل ارزانتر این خودرو  ۳۸ ملیون قیمت دارد . در آینده ی نزدیک این خودرو را با تویوتا کمری ۲۰۰۷ مقایسه خواهم کرد .

 2007 Hyundai Azera SE 3/4 Front Driver Side of the Vehicle

 طراحی ظاهری :

آزرا خودرویی است که در بازار آمریکا قیمتی برابر ۲۷۰۰۰ دلار را داراست . بنابر این طراحی ظاهری این خودرو را نباید در حد ب ام و سری ۵ یا مرسدس ای کلاس دانست . اگرچه این خودرو به تازگی وارد بازار شده ولی طرح آن چندان جدید به نظر نمیرسد . چراغ های ساده ولی زیبا در جلوی این خودرو به همراه جلو پنجره آلومینیومی و رینگ های اسپرت با طراحی زیبا ظاهری زیبا و برازنده به این خودرو بخشیده و شما کمتر در نگاه اول متوجه میشوید که این یک خودروی کره ای است .

2007 Hyundai Azera SE 3/4 Rear Passenger Side

طراحی قسمت عقب این خودرو هم که با الهام گیری از سری ۷ ب ام و صورت گرفته زیبا و گیراست لبه ی برآمده صندوق عقب که به هیچ وجه زشت نیست هم چنین طرح چسبیده چراغ های عقب کمی شما را به یاد الانترا های دهه نود می اندازد ولی این طرح با آن تفاوت دارد چراغ ها از ترکیب رنگ مناسبی برخوردارند و خطوط جانبی بدنه که با فرمی رو به بالا وقتی به قسمت عقب میرسند حجیم تر شده عقب این خودرو را عضلانی تر جلوه میدهد . 2007 Hyundai Azera SE Center 1/3 of Dash

طراحی داخلی :

هیوندای آزرا از طرحی مدرن و زیبا بهره میبرد البته استفاده تنها از رنگ کرم تیره در کابین کمی خسته کننده است ولی طراحی زیبا و مناسب کابین خیلی آن را نمود نمیدهد ولی باید گفت دسته دنده و فرمان طرح چوب این خودرو با کابین لبه دار این خودرو چندان هماهنگ نیست و منظره جالبی را به وجود نمی آورد .

طرح دریچه کولر نیز همانند سوناتا در داشبورد است  و دریچه ها در دو طرف قرار گرفته اند .  کابین از راحتی و جاداری  بالایی بهره مند است و شما در آن کاملا راحت هستید . تجهيزات اين خودرووی لوکس نيز شامل: گيربکس پنج دنده ی اتوماتيک . هشت کيسه هوای ايمنی . ترمز ضد قفل ای بی اس . سيستم کنترل پايداری ئی اس پی . پوشش داخلی تمام چرم . صندلی های جلو و فرمان و آيينه های بغل با قابليت تنظيم برقی و همراه با حافظه . سيستم صوتی با قابليت بالا مجهز به آمپلی فاير و ساب ووفر مجزا با سيستم پخش ۶ سی دس و ام پی تری مجهز به ۸ بلند گو . سيستم کولر تمام اتوماتيک و هوشمند . شيشه شور چراغ های جلو . چراغ های جلو از نوع زنون.پرده های شيشه ی عقب برقی و اتوماتيک. شيشه های محافظ نور خورشيد و ... . 

2007 Hyundai Azera SE Driver Side Front Door

طرح کناری درها نیز زیبا و هماهنگ با کابین است در کل داخل این خودرو از طرحی زیبا و مناسب بهره مند است و برای یک خانواده ۴-۵ نفره کاملا مناسب است .

 2007 Hyundai Azera SE Engine Compartment

موتور و گیربکس :

این خودرو فقط به یک موتور ۶ سیلندر وی شکل به حجم ۳۸۰۰ سی سی بهره مند است که  ۲۶۳ اسب بخار نیرو تولید میکند . حقیقتا چنین نیرویی برای این خودرو کاملا کافی و حتی بیش از اندازه است و نیازهای هر نوع راننده ای را  برآورده میسازد . این موتور نرم و روان بوده و همیشه قدرت بالایی را در اختیار شما قرار میدهد این موردی است که تویوتا کمری در ایران که ۴ سیلندر میباشد ارایه نمیکند .

برای این خودرو یک گیربکس ۵ دنده اتوماتیک در نظر گرفته شده که نسبت به گیربکس های ۴ دنده در داخل کشور وضعیت بهتری دارد .

 2007 Hyundai Azera SE Head on Front

پایان سخن :

در پایان باید این خودرو را با توجه به تجهیزاتش خودرویی با قیمتی مناسب دانست قدرت بالا و ظاهری زیبا موجب برتری این خودرو به سایر رقبا چه در داخل و چه در خارج خواهد شد .

البته اگر مدل ۴ سیلندر این خودرو هم عرضه شود بازار بهتری برای آن متصور خواهد بود .

عکس های دیگری از آزرا ۲۰۰۷ :

2007 Hyundai Azera SE Head on Rear

2007 Hyundai Azera SE Rear Seat

2007 Hyundai Azera SE Driver Side Profile

2007 Hyundai Azera SE Trunk Interior/Cargo Area