تويوتا پرادو GX
ساعت ٥:۱۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸٥/۱۱/۱۳   کلمات کلیدی:

تويوتا پرادو GX

مدل پرادو از سري خودروهاي لندكروز شركت تويوتا ميباشد كه يكي از محبوب ترين هاي دنياي خودروهاي بياباني به حساب مي آيد. خودرويي متناسب با فضاي شهري و مصرف سوخت كم و در عين حال مانوس با بيابان. ورود اين خودرو به ايران عرصه را براي رقيبانش بسيار تنگ كرده و پيش بيني ميشود خودروهايي مثل موسو، سرانزا و رونيز با افت شديد فروش (همين الان هم وضعيت فروش و تيراژ توليدي اين خودرو بسيار نا اميد كننده است) روبرو شوند. قيمت اين خودرو حدود 50 ميليون تومان است .

نماي خارجي :
پرادو تركيبي پيشرفته از قدرت، كيفيت و زيبايي است، خودرويي كه چشمان ما ايرانيان را به يك نظر ميربايد! در جلوي اين خودرو دو چراغ بزرگ را كه تا روي كاپوت پيشروي كرده اند ميبينيم. در ميان اين دو جلو پنجره اي استيل رنگ آن با آرم تويوتا قرار گفته. در روي سپر يك قطعه ي استيل كه روي آن نام PRADO حك شده و گارد محافظ به همراه دو چراغ مه شكن چشم نوازي ميكند. در نماي بغل خودرو اولين چيزي كه نظر شما را جذب ميكند رينگ هاي آلومينيومي شش پر به همراه آرم تويوتا در وسط آنها است. درب دوم كمي از درب اول كوچكتر است كه ركاب بغل خودرو در زير آن دو قرار دارد. در پشت خودرو، چراغ ها با برآمدگي بر روي بعضي نواحي ديده ميشود كه بسيار زيبا هستند. يك زاپاس بند هم وجود دارد كه روي ان نام خودرو نوشته شده.

نماي داخلي :
داخل خودرو يك طراحي مدرن و فوق العاده است. تركيبي زيبا از پنل هاي نقره اي، چوبي و مشكي. در وسط داشبورد از بالا اولين چيزي كه ديده ميشود صفحه اي است كه شمال قطب نما، شيب سنج، دما سنج و ساعت ديجيتال  كه امكانات لازم براي سفرهاي بياباني و كوهستاني است. در زير اين نمايشكر سيستم صوتي خودرو وجود دارد كه قابليت پخش CD و كاست و همچنين دريافت كانال هاي AM و FM را دارد. بعد از سيستم صوتي نوبت ميرسد به سيستم تهويه و تنظيم دماي خودرو. دو عدد كولر تمام اتومات با قابليت تنظيم دماي هوشمند، زاويه و شدت وزش فن ها و تنظيمات ديگر است. بعد از اين مجموعه، دنده و كمك خودرو قرار دارد، همانطور كه ميدانيد خودورهاي بياباني داراي 2 ديفرنسيل ميباشند كه قابليت اعمال نيرو از عقب و كشش از جلو را به طور همزمان به راننده ميدهد به همين دليل است كه اين تيپ از خودروها قادرند از سطوح شيبدار به راحتي بالا روند. در دو طرف اين مجموعه دريچه هاي هواي وسط قرار دارند كه دو قاب نقره اي رنگ آنها را در بر گفته است و از بالا تا پايين ادامه دارد. دستگيرههاي باز كردن درب ها هم بهرنگ نقره اي هستند و دور كليدهاي بالا و پايين آوردن شيشه هم يك قاب آلومينيومي قرار دارد.

موتور و مشخصات ديگر :
اين خودرو داراي يك موتور 4 سيلندر 16 سوپاپه است كه با ظرفيت 2700 cc قدرتي معادل 160 اسب بخار در 5200 دور در دقيقه را ايجاد ميكند و داراي گيربكس 5 دنده دستي است.  طول اين خودرو 4715 ميليمتر، عرض آن 1790 ميليمتر و ارتفاعش 1850 ميليمتر است. وزن اين خودرو 1900 كيلوگرم استو داراي سيستم تعليق جناقي مستقل در جلو و سيستم پهار نقطه اي در عقب است. ترمزها از نوع ديسكي با پره هاي خنك شونده و مجهز به سيستم ضد بلوكه ABS هستند. حجم باك خودرو 87 ليتر است. فرمان از نوع هيدروليك با قابليت تنظيم است. برخي از امكانات ديگر عبارتند از : شيشه بالابر برقي و قفل مركزي، سيستم دزديگر ايموبالايزر، برف پاكن جلو و عقب، آينه بغل برقي، گرمكن شيشه عقب، كيسه هاي هواي ايمني براي دوئ سرنشين جلو و 6 عدد بلندگوي پر قدرت در جلو، وسط و انتهاي خودرو .