فورد موستانگ شلبی جی تی ۵۰۰
ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸٥/۱٢/۱٠   کلمات کلیدی:

سلام دوستان

از نظراتتون خیلی خیلی متشکرم . امروز به درخواست آقا کریم مطلبی درباره ی فورد موستانگ شلبی جی تی ۵۰۰ میگذارم. امیدوارم که استفاده کنید .

منتظر نظرات شما دوستان هستم.

طراحی خارجی :

2007 Ford Shelby GT500 Coupe 3/4 Front Driver Side of the Vehicle

طرح خارجی این خودرو برای اغلب افراد طرحی آشنا و حتی خاطره انگیز است . موستانگ را باید یک اسطوره در تاریخ خودروسازی دنیا نامید که پس از درخشش خود در سال ۱۹۶۹ دوباره بعد از گذشت قریب به سی سال توانسته دوباره بدرخشد .

چراغ های جلوی این خودرو عاریت گرفته شده از مدل افسانه ای این خودرو میباشد و فرم خمیده ی رو به جلوی آن به همراه خطوط سفیدرنگی که به صورت عمودی بر روی بدنه ی قرمز رنگ آن کشیده شده است یک نمای خشن و تهاجمی و البته دوست داشتنی به اتومبیل میبخشد .

رینگ های ۱۰ پره ی اسپرت این خودرو  و نوار سفید رنگ پایین درها به همراه خطوط موجود بر روی بدنه  سبب شده تا ظاهر این خودرو از موستانگ های عادی متمایز شود .

2007 Ford Shelby GT500 Coupe 3/4 Rear Passenger Side

فرم عضلانی و زیبای این خودرو با رسیدن به قسمت عقب کمی کمتر میشود .

اما در قسمت عقب نیز بالچه ای که بر روی صندوق عقب قرار گرفته علاوه بر بخشیدن خاصیت آیرودینامیکی به خودرو به زیبایی آن نیز می افزاید .

در کل طراحی این خودرو زیبا - خشن و دوست داشتنی است و شما با دیدن آن به یاد خودروهای قدرتمند آمریکایی دهه ۶۰ می افتید .

طراحی داخلی :

2007 Ford Shelby GT500 Coupe Center 1/3 of Dash

داخل این خودرو ساده و مناسب طراحی شده . دریچه های کولر دایره شکل که در مرکز داشبورد قرار گرفته اند به همراه پوشش های کرومی اطراف آن و  دور سرعت سنج سبب شده تا داخل این خودرو اسپرت جلوه کند .

کلیدها و تکمه ها که همگی حالت قرینه را دارند با نظم و ترتیب خاصی در زیر دریچه های کولر جای گرفته و جلوی آن های دسته دنده ی این خودرو که با پوشش کروم تزئین شده قرار دارد .

سرعت سنج ها و نشان دهنده های این خودرو به سبک خودروهای کلاسیک دهه ی ۶۰ طراحی شده و باید گفت این خودرو نه تنها در خارج بلکه در داخل نیز یک مدل ریترو یا الهام گرفته شده از گذشته میباشد .

این خودرو به صورت کوپه ی ۲ در میباشد که میتواند ۴ سرنشین را در خود جای دهد .

2007 Ford Shelby GT500 Coupe Rear Seat

صندلی های این خودرو نیز به رنگ مشکی رنگ آمیزی شده و از جنس چرم طبیعی میباشد .

فضای صندلی ها در قسمت عقب کمی تنگ و کوچک است و با توجه به ارتفاع کم خودرو طراحان مجبور شده اند تا فضای در نظر گرفته شده برای میل گاردان را بیشتر در نظر بگیرند که این خود سبب شده که بخشی از فضای سرنشینان عقب کاهش یابد .